Zdjęcia mogą być wspaniałą pamiątką z wakacji, różnych wyjazdów czy spotkań rodzinnych. Niestety nie zawsze na zdjęciach wyglądamy tak, jak byśmy chcieli i tutaj przychodzi nam z pomocą program graficzny. Obecnie proces ten jest zdecydowanie łatwiejszy, niż jeszcze kilka lat temu. Wszystko dzięki dostępności różnego rodzaju programów, z którymi może sobie poradzić nawet amator. Jednak jeżeli chcemy aby zdjęcie wyglądało naprawdę dobrze, najlepiej aby zajął się tym profesjonalista. Przerabiać możemy nie tylko zdjęcia rodzinne, ślubne, zdjęcia dzieci, ale również zdjęcia produktowe. Edycja zdjęć produktowych jest potrzebna po to, aby produkt prezentował się lepiej dla kupującego. Takim zdjęciom najczęściej jest potrzebne szparowanie i umieszczenie ich na białym tle.

Co zalicza się do retuszu zdjęć ?

-retusz twarzy:

retusz zmarszczek, pieprzyków przebarwień i innych niedoskonałości,

wygładzenie skóry,

usuwanie efektu czerwonych oczu,

zmiana koloru oczu,

wybielanie zębów,

dodawanie makijażu

-poprawianie kolorystyki zdjęcia:

nasycenie kolorów,

wyostrzenie obrazu,

ustawienie balansu bieli

Co jest ważne przy obróbce zdjęć?

Po pierwsze to umiar. Nie ma nic gorszego niż przesadny retusz fotografii lub nieumiejętne korzystanie z narzędzi służących "do poprawy". Mowa tu o rozmydleniu cery, spłaszczeniu twarzy, usunięciu naturalnej mimiki. Ale nie tylko tutaj możemy popełnić błędy. Warto unikać też obróbkowego kiczu jakim są dziwne ramki, solaryzacje, na wpół nasycone kolory czy wyostrzanie konturów. 

Czym jest fotomontaż zdjęć?

Fotomontaż zdjęcia jest obrazem fotograficznym powstającym poprzez zestawienie ze sobą fragmentów różnych zdjęć lub obrazów. Może być to dodanie lub usunięcie pewnych elementów ze zdjęcia. Fotomontaż zdjęcia to również zmiana tła, która pozwala na stworzenie całkiem nowej wizualizacji. Np. jeżeli nigdy nie byłeś w Paryżu grafik może cię przedstawić na tle wieży Eiffla. 

Możemy robić różnego rodzaju fotomontaże np. fotomontaż dzieci czy fotomontaż ślubny. Ze zwykłego domowego tła przenosimy dziecko w bajkowy świat, jest to na pewno świetny pomysł na prezent, jak i pamiątka dla dziecka. 

Jeżeli chodzi o zdjęcia ślubne, również możemy dodawać przepiękne plenery jako tło. Retusz zdjęć ślubnych to częsta praktyka, nie tylko zmiana tła, ale również retusz twarzy, usuniecie wszelkich niedoskonałości, wygładzenie skóry, poprawienie makijażu. Sprawia to, że zdjęcia stają się niezapomnianą pamiątką.

Fotomontaż zdjęć produktowych

W fotografii produktowej najczęściej używa się szparowania zdjęć. Czym ono jest?

Są to czynności polegające na usunięciu tła ze zdjęcia, tak aby szparowany produkt można było umieścić na dowolnym tle(najczęściej białym). Robimy to po to aby uwaga odbiorcy była skupiona na produkcie. Jeżeli chodzi o zdjęcie produktowe dużą rolę odgrywa tu jakość zdjęcia. Zdjęcie powinno być kontrastowe, dobrze oświetlone. Fotografowane produkty należy umieścić w namiocie bezcieniowym.

Obiekt na idealnym zdjęciu produktowym powinien mieć widoczne i ostre wszystkie krawędzie. Na zdjęciu nie powinno być żadnych szumów. Nie można też zapominać o ostrości, zdjęcia nie ostre nie będą przyciągać uwagi klientów.  Dobrze wykonana fotografia sprawia, ze podczas szparowania, można w dużym stopniu skorzystać z automatyki programu graficznego, co wpływa na czas i cenę obróbki.

Kolor tła fotografowanego zdjęcia powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru tła zdjęcia docelowego.

W praktyce jednak rzadko zdarzają się zdjęcia zrobione idealnie w 100%. Często dostaje zdjęcia słabej jakości np. zrobione starym telefonem. Takie zdjęcia też da się wyszparować, ale należy liczyć się z tym ze efekt nie będzie tak dobry, jak w przypadku zdjęcia wykonanego zgodnie z zasadami sztuki.

Renowacja fotografii, starych zdjeć

Takie fotografie z czasem ulegają zniszczeniu, ale mimo upływu lat można coś na to poradzić, przychodzi tutaj z pomocą program graficzny, dzięki któremu możemy takie zdjęcia odnowić.

Reprodukcja fotografii polega na wykonaniu cyfrowego skanu fotografii i poddaniu jej obróbce.

Retusz starego zdjęcia(obróbka) polega na:

 • usunięciu plam, zagięć, kurzu i wszelkiego rodzaju zabrudzenia
 • usunięciu pieczątek
 • zrobieniu delikatnego retuszu twarzy
 • rekonstrukcji brakujących elementów
 • poprawieniu balansu bieli
 • zredukowaniu szumów
 • poprawieniu kolorystyki

Stare zdjęcia to pamiątki rodzinne, tak odnowione można ponownie wydrukować i oprawić w ramkę.

Co oferujemy klientom:

 • retusz zdjęć rodzinnych
 • obróbkę zdjęć produktowych
 • retusz zdjęć ślubnych
 • obróbka, fotomontaż dzieci
 • renowację starych fotografii
 • komponowanie wielu elementów z wielu zdjęć w jedno
 • wycinanie elementów fotografii
 • poprawianie kolorów 
 • zmiana tła
Product added to wishlist
Product added to compare.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji: Polityka Prywatności.