Kubek na dzień kobiet - Pomysł na prezent

Dzień Kobiet- historia

Najwcześniejsze obchody Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Nowym Jorku. Socjalistyczna Partia Ameryki zorganizowała go zgodnie z sugestią Theresy Malkiel. Dzień ten miał upamiętniać protest kobiet pracujących przy produkcji odzieży w Nowym Jorku w dniu 8 marca 1857 r.

W sierpniu 1910 r. na konferencji w Danii ustanowiono coroczne święto Dnia Kobiet. W konferencji wzięło udział ponad 100 uczestniczek z 17 krajów. Ustanowiono go w drodze anonimowego głosowania, bez ustalania dokładnej daty obchodów.

19 marca 1911 r. po raz pierwszy obchodzono Dzień Kobiet w Austrii, Danii, Niemczech i Szwajcarii.

W Polsce święto było bardzo popularne w okresie PRL. W latach 70-tych najczęściej ofiarowywano goździki i rajstopy, później tulipany. Z okazji tego dnia publikowano portrety kobiet różnych sektorów życia gospodarczego, zgodnie z opinią Władysława Gomułki, że "nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli". W zakładach pracy czy szkołach dzień ten obchodzony był obowiązkowo. Był on okazją do uzupełnienia braków w zaopatrzeniu, dlatego wręczano panią takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło czy kawa.

Współcześnie 8 marca jest oficjalnym świętem Dnia Kobiet w wielu krajach. Mężczyźni, jak i chłopcy wręczają w tym dniu swoim żoną, dziewczynom, koleżankom kwiaty lub drobne prezenty.

W tym dniu również odbywają się organizowane przez feministki demonstracje połączone z happeningiem na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn.

Jaki prezent, kubek? Skąd wziął się kubek?

Można sądzić, że korzystano z niego od zawsze w mniej lub bardziej prymitywnej formie. Z czasem stał się bardziej elegancki.

Kubek to inaczej naczynie, najczęściej ceramiczne, które służy do picia różnego rodzaju napojów. Oprócz kubków ceramicznych możemy spotkać kubki ze szkła, gliny, emaliowanej stali, fajansu, plastiku, aluminium, drewna czy stali nierdzewnej. Te ostatnie wykonuje się w postaci naczyń o podwójnej ściance, dzięki czemu zachowują dłużej ciepło napoju. Zakręcone nakrętką noszą nazwę termosu. Kubek zwykle posiada uchwyt zwany "uchem" oraz nadruk. Z tego powodu też jest często spotykany jako gadżet reklamowy lub prezent na różne okazje.

Ulubiony kubek

Kawa czy herbata smakuje dużo lepiej z ulubionego kubka. Picie z ulubionego kubka daje przyjemność, poczucie bezpieczeństwa i ciepła. Taki mały rytuał, a cieszy.

Zwykle picie kawy czy herbaty z ulubionego kubka, to jedyny moment dnia, gdy wyciszasz swoje myśli i uspokajasz oddech. Delektujesz się zapachem kawy, herbaty, jej smakiem, dotykiem ciepłego kubka.

Całkiem możliwe, że Twój mały prywatny rytuał, zaczął się właśnie od wyjątkowego kubka. Jeśli dostałaś go w prezencie od męża czy chłopaka, zawsze, kiedy na niego spojrzysz, kojarzy Ci się z miłym doświadczeniem lub bliską osobą.

Każdy z nas lubi ciepło, zarówno bijące od rzeczy fizycznych, jak i od ludzi, ciepłe ognisko, ciepłe skarpety czy ciepły kubek. Biorąc go do ręki od razu, świat wydaje się bardziej przyjazny.

Przedmiotom, które posiadamy na własność przypisujemy większą wartość, mimo iż dla kogoś z boku ta rzecz, w tym wypadku kubek, nie ma żadnej wartości. Jeżeli dostałaś go od ukochanej osoby, to w Twoich oczach jest całkiem nadprzeciętnym kubkiem. Staje się cennym przedmiotem, który lubisz i który daje Ci ogromna radość.

Teraz sam zdecyduj czy kubek to dobry prezent.

Kubek na Dzień Kobiet

Kubek dla koleżanki, dziewczyny czy żony może być naprawdę świetnym pomysłem na prezent. Kubek może być zwykły biały, z kolorowym uszkiem, szklany czy magiczny. Kubek z nadrukiem na Dzień Kobiet może być naprawdę niepowtarzalnym prezentem, jeżeli sami wybierzemy na niego odpowiednią grafikę czy napis.

Taki zaprojektowany przez nas kubek zaskoczy każdą kobietę i sprawi jej wiele przyjemności. Poza tym jest to rzecz bardzo praktyczna, która przyda się każdego dnia. Picie kawy czy herbaty w takim kubku, na pewno będzie samą przyjemnością i będzie codziennie przypominać o ofiarodawcy.

Kubek biały

Kolor biały to idealna barwa. Kojarzy się ze słońcem, ciepłem i długimi letnimi dniami. Posiada zatem dobroczynny wpływ na samopoczucie. Taki kubek to idealny prezent dla koleżanki. Z odpowiednio dobranym nadrukiem, to najlepszy prezent na Dzień Kobiet.

Kubek z kolorowym uszkiem

Kubek biały z brzegiem i uszkiem kolorowym z nadrukiem może być również świetnym prezentem na Dzień Kobiet. Można wybrać, ulubiony kolor kubka koleżanki czy żony. Kolorowy kubek z nadrukiem personalizowanym na Dzień Kobiet może być strzałem w dziesiątkę.

Kubek szklany

Kubek szklany to kolejna propozycja na prezent. Możemy wybrać kubek przeźroczysty, oszroniony lub z białą ramką. Na każdym z nich możemy nadrukować dowolny tekst czy grafikę, dedykowaną specjalnie dla tej wybranej kobiety. Taki kubek może stać się naprawdę niezwykłym upominkiem.

Kubek magiczny

Magiczny kubek, który pod wpływem ciepła pokazuje zdjęcie lub tekst umieszczony na nim. Zanim nalejemy do niego ciepłej herbaty lub kawy jest czarny i nie widać umieszczonych na nim tekstów czy zdjęć. Idealny pomysł na prezent szczególnie dla dziewczyny.

 

Niezależnie od tego jaki, kubek wybierzemy, na pewno każda kobieta będzie zadowolona z takiego prezentu.

Na zbliżające się szybkimi krokami Święto Kobiet, życzymy wszystkim Panią wszystkiego najlepszego!

 

Product added to wishlist
Product added to compare.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji: Polityka Prywatności.