Poduszka na walentynki

Poduszka na walentynki

Walentynki - zwyczaje i tradycja.

Walentynki to święto, które co roku obchodzimy 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego z Rzymu, biskupa, męczennika chrześcijańskiego. Począwszy od 496 roku, 14-lutego w dniu jego śmierci, obchodzimy dzień św. Walentego, znany jako Walentynki. Legenda mówi, że Walenty udzielał potajemnie chrześcijańskiego ślubu parą, których rodzice byli przeciwni związkowi, a zwłaszcza żołnierzom, którym cesarz zabronił ślubu w czasie służby wojskowej, aż do 37 roku życia.

W Polsce świętujemy je od lat 90-tych XX wieku, a wprowadzeniu święta towarzyszyły liczne spory światopoglądowe, ponieważ Walentynki przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych wraz z całą komercyjną oprawą nastawioną na handel i konsumpcję. Tradycyjnie Słowianie obchodzili święto miłości i płodności w czerwcu. Święto zwane Sobótką. Walentynki są więc świętem zapożyczonym z tradycji anglosaskiej.

Tradycją Walentynkową jest wręczanie sobie przez zakochanych prezentów. Najczęściej obdarowywane są dziewczyny, chociaż w dzisiejszych czasach prezenty wręczane są również chłopakom. Według różnych badań to czekoladki są najczęściej wręczanym prezentem, kupowanym na Walentynki.

Może jednak zamiast czekoladek, kupić ukochanej osobie prezent, który zachowa na dłużej. Doskonałym pomysłem wydają się tutaj przedmioty z nadrukiem, takie jak kubki, talerze, fartuszki, breloczki czy poduszki z nadrukiem. Na przykład poduszka to prezent, który cały rok będzie przypominał osobie obdarowanej, osobę ukochaną, ukochanego chłopaka lub dziewczynę. Można zamówić także zestawy poduszka+ kubek lub jakiś inny gadżet w zależności od tego, czego dana osoba potrzebuje.

Historia poduszek

Najstarsze poduszki na świecie pochodzą z Mezopotamii i były stosowane 7000 lat p.n.e. Poduszki, jakie produkowano w czasach starożytnych,  były twarde. Posiadali je jedynie ludzie bogaci, wysoko postawieni. Poduszki były twarde, ponieważ wierzono, iż doskonale wpłynie to na zdrowie kręgosłupa, pozwoli uniknąć bólu i schorzeń. 

W nieco bardziej dekoracyjnej formie występowały również w Chinach. Były to poduszki z drewna, nefrytu, brązu czy nawet chińskiej porcelany. Były przeznaczone dla członków rodziny królewskiej. Poduszki te miały piękne, niezwykle skrupulatne zdobienia oraz kształty. 

Grecy i Rzymianie natomiast przede wszystkim cenili sobie komfort, dlatego do wypełnienia swoich poduszek używali miękkich tworzyw, takich jak trawa, słoma czy pierze. Można więc uznać, że byli prekursorami poduszek, jakich dzisiaj używamy. 

Dzisiaj poduszki goszczą już w każdym domu, służą do spania oraz jako poduszki dekoracyjne. Poduszka może stać się również wspaniałym pomysłem na prezent na różne okazje, w tym również na Walentynki.

Czy poduszka to dobry prezent na Walentynki?

Walentynki to wyjątkowy czas, kiedy zakochani wyrażają swoje uczucia poprzez wręczanie sobie prezentów oraz czułe gesty.

Dlaczego poduszka na Walentynki to świetny wybór? 

Trwałość prezentu: W przeciwieństwie do tradycyjnych prezentów Walentynkowych, jak kwiaty czy czekoladki, które są ulotne, poduszka pozostaje z nami na dłużej, przypominając o uczuciach i wyjątkowych momentach.

Wszechstronność: Poduszki służą nie tylko do dekoracji, ale również są praktyczne. Można ich używać na co dzień, dzięki czemu prezent jest nie tylko piękny, ale tez użyteczny.

Uniwersalność: Taki prezent sprawdzi się zarówno dla niej, jak i dla niego, niezależnie od wieku.

Osobisty charakter: Możliwość umieszczenia na poduszce własnych zdjęć, własnych treści, cytatów sprawia, że prezent staje się unikalny i niepowtarzalny.

Personalizowana poduszka, poduszka z nadrukiem to doskonały prezent na różne okazje: urodziny, imieniny, dzień Dziadka i Babci, dzień Kobiet, dzień Matki, jak również na Walentynki. To dobry sposób, aby przekazać swoje uczucia i wywołać uśmiech na twarzy obdarowanego. Na takiej poduszce możemy nadrukować dosłownie wszystko, zaczynając od Twojego zdjęcia (tzw. foto poduszka), dowolnej grafiki, śmiesznego napisu czy wyznania miłosnego. 

Wyjątkowość takiego prezentu wynika z jego indywidualnego charakteru, nadruk wspólnego zdjęcia czy jakiegoś osobistego wyznania, sprawia, że staje się on nie tylko praktycznym, ale bardzo osobistym upominkiem.

Poduszka na Walentynki to doskonały prezent dla niej i dla niego, nie kosztuje dużo, więc każdego na nią stać, a dzięki indywidualnemu nadrukowi, może sprawić naprawdę dużo radości.

Jak wybrać idealną poduszkę na Walentynki? 

Rozmiar i kształt: Rozmiar i kształt poduszki powinien odpowiadać preferencjom osoby obdarowanej. Najpopularniejsze są poduszki kwadratowe na walentynki 40x40 cm, które świetnie pasują zarówno do sypialni, jak i salonu. Można wybrać również poduszkę w kształcie serca, która świetnie nadaje się na Walentynki.

Nadruk: Wybierz odpowiednią grafikę, może to być wspólne zdjęcie, miejsce, gdzie się poznaliście.

Tekst: Dodaj krótki tekst, który może być wyznaniem miłości, ważną datę lub jakiś żart, który będzie zrozumiały tylko dla Was.

Jakość materiału: Materiał powinien być trwały i delikatny w dotyku.

W naszym sklepie oferujemy dwa wzory poduszek:

Poduszki białe 40x40 cm

Nadruk wykonywany jest metoda sublimacji, dzięki czemu jest bardzo trwały, nie spiera się. Metoda ta pozwala na użycie dowolnej palety barw. Poszewkę możemy prać w pralce w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Na poduszkach możemy umieścić, dowolną grafikę, napis czy logo.

Poduszki w kształcie serca 40x35 cm

Komentarze (0)

Product added to wishlist
Product added to compare.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji: Polityka Prywatności.